BESTYRELSEN | Ry Højskole
18023
page,page-id-18023,page-child,parent-pageid-17982,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,cookies-not-set,ajax_updown_fade,page_not_loaded,boxed,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-6.8,wpb-js-composer js-comp-ver-4.4.4,vc_responsive

BESTYRELSEN

Bestyrelsen

Nils Nybro Eriksen, formand
nilsnybro@gmail.com

Jan Kjellerup, næstformand
jan@projektvejledning.dk

Christoffer Koch, sekretær
christoffer.koch@gmail.com

Dorthe Gudmund Larsen
Dgl@km.dk

Knud Erik Hesselbjerg
hesselbjerg@mail.dk

Lene Nohr Geil
lene.n.geil@privat.dk

Marianne Andersson Skyum
maskyum@gmail.com

Kristian Toft – 1. Suppleant
kristian.toft@skanderborg.dk

Trine Larsen – 2′ suppleant
tl.trinelarsen@gmail.com

 

Bestyrelsen planlægger og godkender bl.a. skolens årsplaner. Kulturministeriet forlanger at disse årsplaner er synlige på skolens hjemmeside.  Derfor kan du se dem her. 

Årsplan 2018 – 19 

Årsplan 2019 – 2020

Ry Højskoles vedtægter

bestyrelsen nov 17 600 x 450
Her bor vi

RUNDVISNING

TILMELD

KONTAKT